İçeriğe Git Menüye Git

Opet Yakıt Kart; firmaların kendilerine ait ya da tedarikçisi olan firmalara ait araçların yakıt tüketimlerini/masraflarını kontrol altına almasını sağlayan, verimlilik amaçlı bir sistem olup 2005 yılında uygulanmaya başlanmıştır.

Opet Yakıt Kart ile anlaşmalı kurumlara, OPET ve Sunpet istasyonlarından yakıt alışverişi sonrasında yakıt masraflarını kontrol altına alıp, özel finansal şartlardan yararlanma imkanı sağlanmaktadır.

Opet Yakıt Kart, firmalara teknolojik çözümler sunarken, firmaların ERP programları ile entegre çalışıp raporlamalarını yer ve zamandan bağımsız takip edilebilmelerine olanak sağlamaktadır. Dolayısıyla firma ile yapılan işbirliği, müşteri ve satıcı ilişkisinden öte çözüm ortaklığı düzeyinde olup uzun vadeli iş ilişkileri kurulmaktadır.

Opet Yakıt Kart ile yapılan tüm akaryakıt alımları için 15’er günlük dilimlerde Borç Dekont’u düzenlenmektedir. Yine aynı şekilde 15’er günlük dilimlerde fatura talep edilmesi durumunda ise, Ön Ödemeli Yakıt Kart ürünümüz ile hizmet sağlanmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Kayıp/çalıntı kart ve yakıt alımına kapatılmak istenen kartlar için nasıl bir yol izlenmesi gerekmektedir?

Kurumsal İşlemler sayfasından tarafınıza tahsis edilen kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaparak, kartları anında yakıt alımına kapatabilirsiniz veya 444 67 38 No'lu Opet Müşteri Hizmetleri hattımızı arayarak kart numarası ile birlikte bildirimde bulunabilirsiniz.

Yakıt kart Kullanıcı Kodu ve Şifremi bilmiyorum? Ne yapabilirim?

Opet’in kurumsal mail adresi üzerinden Opet’e bildirdiğiniz kurumsal e-mail adresinize kullanıcı kodu ve şifre oluşturmak için link iletilmektedir. Kurumsal İşlemler sayfasından giriş yapabilirsiniz. Mevcut müşterimiz iseniz; "Şifremi Unuttum" seçeneği ile hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Tarafıma düzenlenen ‘Yakıt Kart Borç Dekont’uma nasıl ulaşabilirim ?

Kurumsal İşlemler sayfasından hesabınıza giriş yaparak, müşteri işlemleri "Dekont Görüntüleme" ekranından ilgili dönemleri seçerek görüntüleme yapabilirsiniz.

Kullanılmayan, iptali edilen Yakıt Kart Opet’e iade edilmeli midir?

İptal edilen, kullanılmayan Yakıt Kartın iadesine gerek yoktur. Tarafınızca imha edilebilir.