İçeriğe Git Menüye Git

Yakıt Güvence Sistemine Hoş Geldiniz

Alfa Romeo, Fiat, Ford ve Jeep kullanıcılarını Opet’in kaliteli yakıtıyla buluşturan özel bir hizmet: Yakıt Güvence Sistemi’yle aracınız koruma altında!

Yakıtınızı sürekli Opet ve Sunpet İstasyonlarından alın. Aracınız her zaman koruma altında olsun.

Opet, Yakıt Güvence Sistemi ile, Alfa Romeo, Fiat, Ford ve Jeep marka araçlara verilen standart yeni araç garanti süreleri boyunca (uzatılmış garanti süresi de dahil) akaryakıtlarını Opet/Sunpet istasyonlarından almaları durumunda, akaryakıt kaynaklı bir arıza çıktığında tüm maliyetlerini ücretsiz olarak karşılamayı taahhüt ediyor. Bu garantilerinin devam edebilmesi için tüm akaryakıt alımlarının Opet/Sunpet istasyonlarından yapılması gerekmektedir.

Yakıt Güvence Sistemi dışında kalmamak için aracınızı aldığınız ilk günden itibaren sürekli Opet/Sunpet istasyonlarından alım yapmanız ve aracınızın bakımlarını; Alfa Romeo, Fiat, Ford ve Jeep tarafından belirlenen periyotlar ile standartlara uygun yedek parça ve işçilik hizmeti alarak gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Aracınızda oluşan ve yetkili servis incelemesi sonucu yakıt kaynaklı olabileceği değerlendirilen bir sorunla karşılaşıldığında, kullanım periyodunuzdaki alımlarınız incelenecek olup, alımlarınızın yetersiz olması durumunda aracınız Yakıt Güvence Sistemi dışında kalacaktır.

Opet/Sunpet istasyonlarından yapacağınız benzin ve motorin alımlarınız ile Alfa Romeo, Fiat, Ford ve Jeep  Yetkili Servislerine yapacağınız başvurular, Opet  Yakıt Güvence sistemi  kapsamında değerlendirilmektedir. (Otogaz alımları kapsam dışıdır.)

Belirtilen yetkili Servislere arıza kaynaklı başvuruda bulunduğunuz aracın plakası üzerinden değerlendirme yapılacak, farklı plakalar üzerine tanımlanan işlemler Opet  Yakıt Güvence sistemi  kapsamında değerlendirilmeyecektir.

Yakıt Güvence Sistemi'ni neden kullanmalıyım?

Günümüzde araç teknolojilerinde yaşanan baş döndürücü gelişmelere istinaden, araçlarda yüksek teknoloji ürünü yakıt sistemleri kullanılmaktadır. Dolayısı ile hem daha hassas ve düşük toleranslarda çalışan hem de yüksek maliyetli sistemler araç üzerinde bulunmaktadır.

Bu durum ise yakıt kalitesini ön plana çıkarmaktadır.

Araçlarda karşılaşılan yakıt sistemleri ile ilgili sorunların büyük bölümü düşük kaliteli yakıt tüketiminden kaynaklanır. Düşük kaliteli yakıtın, yakıt sisteminde korozyona neden olduğu ve aracın ömrünü kısalttığı yapılan deneylerle kanıtlanmıştır.

En son teknoloji ürünü yeni nesil katkı maddesi içeren Opet Ultra Force yakıtlar, fark edilir düzeyde performans artışı sağlar. Ayrıca içerdiği kimyasal maddelerle de yakıt sisteminin ve motorun korozyona uğramasını önler.

Yakıt Güvence Sistemi ile ne kazanırım?

Yakıt Güvence Sistemi’ne katıldığınızda yüksek kaliteli yakıt kullanmanın getirdiği güveni yaşar, aracınızın performansını doğru yakıtla yükseltmiş olursunuz.

Kullandığınız yakıttan kaynaklandığını düşündüğünüz bir sorun olursa Alfa Romeo, Fiat, Ford ve Jeep yetkili servislerine başvurabilirsiniz. Yakıtınızı sürekli Opet/Sunpet istasyonlarından aldığınız ve sorunun yakıttan kaynaklandığı belirlenirse, aracınızın uğradığı zarar Yakıt Güvence Sistemi kapsamında ücretsiz olarak giderilir.

YGS kartınızı kullanarak Yakıtpuan da kazanırsınız.

Ayrıca Opet, Alfa Romeo, Fiat, Ford ve Jeep ile ilgili tüm yeniliklerden ve yapılacak kampanya ve organizasyonlardan, önce sizin haberiniz olur.

YGS faydalarından yararlanabilmek ve kazandığınız puanları harcayabilmeniz için araç alımı ile birlikte size verilen Yakıt Güvence Sistemi özellikli  kart aktivasyonunuzu yapmanız gerekmektedir. YGS kart aktivasyon işleminizi Opet mobil uygulamasından veya www.opet.com.tr üzerinden Online İşlemler Menüsü’nden “Bireysel İşlemler” i seçerek yapabilirsiniz.

Ayrıca müşterilerimiz kartları yanında  olmasa bile kartlarını aktive ettikleri telefon numaraları ile istasyonlarımızda puan kazanabilmekte ve harcayabilmektedir.

Kartınız ile ilgili diğer bilgileri ve ne kadar Yakıtpuan biriktiğini Opet mobil uygulamasından, oim.opet.com.tr online işlem merkezi adresinden veya 444 6738’i (444-OPET) arayarak öğrenebilirsiniz.

Hangi durumlarda Yakıt Güvence Sistemi dışında kalırım?

Yakıt Güvence Sistemi dışında kalmamak için aracınızı aldığınız ilk günden itibaren sürekli Opet/Sunpet istasyonlarından alım yapmanız ve aracınızın bakımlarını; Alfa Romeo, Fiat, Ford ve Jeep tarafından belirlenen periyotlar ile standartlara uygun yedek parça ve işçilik hizmeti alarak gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Aracınızda oluşan ve servis incelemesi sonucu yakıt kaynaklı olabileceği değerlendirilen bir sorunla karşılaşıldığında, kullanım periyodunuzdaki alımlarınız incelenecek olup, alımlarınızın yetersiz olması durumunda aracınız Yakıt Güvence Sistemi dışında kalacaktır.

Böyle bir durumla karşılaşmamak için sürekli Opet/Sunpet istasyonlarından yakıt almanız yeterli olacaktır.

kartlar

Gelin, siz de Yakıt Güvence Sistemi'ne dahil olun.
Yakıt güvence sistemi ile hem aracınızın ömrünü uzatın hem de maksimum sürüş keyfini ve güvenliğini yakalayın.