İçeriğe Git Menüye Git

Akaryakıt sektörünün yenilikçi ve güçlü markası OPET, veriden değer yaratarak entegre pazarlama hizmetleri sunan TANI ile birlikte gerçekleştirdiği “Akıllı Kampanya Öneri Sistemi” ile Londra’da üstün pazarlama çözümlerinin değerlendirildiği DataIQ Awards’18’de “Pazarlama Programlarında En İyi Veri Kullanımı” kategorisinde ödüle hak kazandı.

Akaryakıt sektörünün teknolojiyi en kullanan markası OPET, bu alanda farkını bir kez daha ortaya koydu. OPET, İngiltere’de düzenlenen DataIQ Awards’18’de “Best use of data in a marketing programme- Pazarlama Programlarında En İyi Veri Kullanımı” kategorisinde “Akıllı Kampanya Öneri Sistemi” ile ödüle layık görüldü. Veriden değer yaratarak entegre pazarlama hizmetleri sunan topluluk şirketi TANI A.Ş işbirliğiyle geliştirilen “Akıllı Kampanya Öneri Sistemi” ile bu ödüle layık görülen OPET, teknolojik gelişmelerle her gün daha da zenginleşen pazarlama uygulamaları arasında fark yaratıyor. “Akıllı Kampanya Öneri Sistemi’ ile OPET, müşteri davranış örüntüleri ve geçmiş alışveriş / kampanya hareketlerini inceleyerek, makine öğrenme yöntemleri ile oluşturulan modelle, doğru zamanda doğru kişiye doğru kampanyanın sunulmasını hedefledi. Geleneksel kampanya sistemi ile kişiselleştirilmiş kampanyalar sunan “yapay zeka” ve “makine öğrenme tabanlı yeni sistem” karşılaştırıldığında, hızlı ve otomatize sonuçlarla kampanya cirosunun yüzde 28 arttığı gözlendi.  Her bir müşteriye özel farklı kampanyalar oluşturan kampanya öneri motorunun geliştirilmesi ile OPET’in müşteri odaklı yaklaşımı destekleyen farklı bir pazarlama modeli oluşturuldu. DataIQ Awards Jürisi tarafından yapılan açıklamada da uygulama için  “Dolu dolu analitik içeren bu proje, kişiselleştirmenin ve veri odaklı analitiğin çok rekabetçi pazarlarda elde edebileceği etkiyi göstermektedir” denildi. Proje, daha önce de Türkiye’nin yeni pazarlama ödüllerinden 2018 Martech Awards’ta da “En İyi Yapay Zeka ve Machine Learning Kullanımı” ödülüne layık görülmüştü.

Data IQ Hakkında:

2016’da İngiltere’nin en hızla büyüyen 100 kuruluşu arasına giren DataIQ organizasyonu her yıl veriyi en iyi şekilde kullanan ve veriye dayalı çözümler üreten markaları değerlendiriyor. DataIQ, 2011 yılından bu yana hızla büyüyen, büyük ve orta ölçekli firmaların veri/analitik liderlerini ve profesyonellerini bir araya getiren bir organizasyon. DataIQ’nün oluşturduğu platformda veri ve analitiği odağına almış makaleler, farklı sektör uygulamaları, sektör araştırma ve raporları, pazarlama iç görüleri gibi alanlarda yüksek kaliteli içerikler üretiliyor. Ayrıca, her yıl, veriye dayalı karar sistemleri, analitik çalışmalar, CRM ve pazarlama iç görüleri konularında en iyi uygulamaların, en son pazar trendlerinin, en yeni araç ve teknolojilerin tartışıldığı DataIQ Summit ve DataIQ Discussion gibi etkinlikler düzenliyor.

TANI A.Ş Hakkında:

16 yıldır şirketlerin pazar hâkimiyetini artıracak geniş veri tabanına ve CRM deneyimine sahip olan TANI, web, mağaza ve mobil platformlarda entegre pazarlama çözümleri sunuyor ve danışmanlık veriyor. TANI, markaları insanlara, insanları markalara yakınlaştırarak daha verimli bir dünya yaratmak için çalışan veriden değer yaratmayı misyon edinmiş bir şirket. Koç Topluluğu’na bağlı faaliyet gösteren TANI, Sadakat Programları, Dijital Pazarlama Uygulamaları, Veri Yönetimi ve Analizi, Analitik Hizmetler ve Chippin mobil uygulaması ile dikkat çekiyor. Bu alanlarda 19 yerel 8 uluslararası ödülün de sahibidir.