İçeriğe Git Menüye Git

Kurumsal Sosyal Sorumluluk alanında öncü kimliğiyle tanınan OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi tarafından “Son 10 Yılın En Girişimci İş Kadını” seçildi.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü öğrencilerinin dönem ödevi ve bitirme tezi olarak başarı öyküsünü araştırdığı OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk’ü, “Son 10 Yılın En Girişimci İş Kadını” ödülüne layık buldu. Düzenlenen törende,  3 çocuk ve 4 torun sahibi olan Öztürk’e ayrıca “Yılın Annesi“ ödülü de verildi.

Van Vali Yardımcısı Mehmet Parlak ve Yüzüncü Yıl Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Zeki Taştan’ın katıldığı “Girişimcilik ve Kadın” konulu konferans, “OPET Bilinçli Toplum Projeleri”ni anlatan film gösterimiyle başladı. Öğrencilerin Nurten Öztürk tarafından yazılan şiirleri okumasının ardından, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü’nden Yrd. Doç. Dr. Şakir İşleyen, “Neden Nurten Öztürk?” başlıklı bir konuşma yaptı.

Ödülünü Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Zeki Taştan’dan alan Nurten Öztürk, “Bugün burada şahsımı sonsuz onurlandırdığınız ödül, boşa geçmemiş bir ömür demek benim için. Fark yaratmak ve değişimi yönetebilmek için daima hedeflerimiz olmalı. Benim bundan sonraki hedefim; ülkem ve insanlarımız için, kusursuza yolculuk için yola devam etmek olacak” dedi.

Öztürk yaptığı konuşmada, çocukluk yıllarından öğrencilik yıllarına, evliliğinden öğretmenlik ve iş yaşamına kadar hayatının dönüm noktalarını çeşitli örneklerle konuklara aktardı. “Bizim için ne söyleyebilirsin diye sorarsanız iz bırakın derim. Bu dünyadan gelip geçtiğinizde ardınızda hırçın bir rüzgarın kırdığı dallar değil tomurcuk tutmuş ağaçlar ve rengarenk açmış çiçekler bırakın” dedi.

Öğretmenlik Mesleğini İş Hayatında da Sürdürüyor

Öztürk, yıllarca severek yaptığı öğretmenlik mesleğinden hiç vazgeçmediğini ve iş hayatında da bir öğretmen gibi davranmaya devam ettiğini söyledi. “Ülkemizde akaryakıt sektörüne şirket kurucusu ve yöneticisi olarak giren ilk kadın olarak sürekli çalışan kadın sayısını arttırmaya, kadınları eşi ile omuz omuza çalışabilmesi için yüreklendirmeye çalıştım. Aracın ve paranın yerine, aracın ve paranın sahibi insanı merkeze koydum. İnsanı tanımak ve empati yapabilmek, iyi bir insan ve yönetici olmayı kolaylaştırır.

Sektördeki hizmet anlayışının değişmesine neden olduğumu söylüyorlar. Takdirleri için teşekkür ediyorum. Doğasında üretkenlik, yaratıcılık, iletişim becerisi, duygusallık, sahip olma, koruma ve yöneticilik yeteneğine sahip olan kadının fırsat verildiğinde tüm dünyayı etkileyecek büyük işler başaracağına inanıyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.