İçeriğe Git Menüye Git

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından bu yıl 8’incisi düzenlenen Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması'nın kazananları belli oldu. Opet AdBlue bidonu, ‘Ev-Otomotiv-Ofis Araç ve Gereçleri ile İhtiyaç Malzemeleri & Elektronik ve Elektrikli Eşya’  kategorisinde Altın Ödül kazandı.

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından düzenlenen Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması Ödülleri sahiplerini buldu. Yarışmaya başvuru yapan 210 ürün, 11 farklı kategoride değerlendirildi. Altın, Gümüş, Bronz ve Yetkinlik ödülleri, 12 Ekim 2018 tarihinde Raffles İstanbul Otel'de düzenlenen gala gecesinde sahiplerine takdim edildi.  Törende ‘Ev-Otomotiv-Ofis Araç ve Gereçleri ile İhtiyaç Malzemeleri & Elektronik ve Elektrikli Eşya’ kategorisinde “5 L ve 10 L Opet AdBlue Bidonu, ‘Altın Ödül’e layık görüldü. Törende OPET adına ödülü, Satış Geliştirme ve Operasyon Müdürü Bülent Barıkan aldı.

Opet AdBlue bidonu, tüketici ihtiyaçları ön görülerek bayiler ve satış teşkilatından gelen geri bildirimlerle Sarten Ambalaj San. ve Tic. A.Ş tarafından tasarlandı. Bidonun rengi; ürüne olan güveni ve kaliteyi vurgulamak üzere şeffaf üretildi. Dolum aparatı ise yurt dışı hammadde üretici firmaları ile iletişime geçilerek oluşturuldu. AR-GE çalışması sonrası ağır, hafif, binek SCR(Seçici Katalitik İndirgeme) sistemine sahip dizel araçlara uygun ve OPET ihtiyacını karşılayacak 5 L, 10 L dolum aparatlı ve 18 L’lik ambalajlı OPET AdBlue ürünleri pazarda yerini aldı.

Opet AdBlue Hakkında

AdBlue ürünü, dizel motorlu araçların oluşturduğu egzoz salınımını azaltmak için kullanılan % 32,5 üre ve %67,5 saflaştırılmış sudan oluşan bir üre çözeltisi. Opet AdBlue, ISO 22241 standardına uygun üretilmiş, VDA (Verband der Automobilindustrie) lisanslı olup, SCR teknolojisine sahip dizel motorlu araçlardan çevreye salınan zararlı azot oksit (Nox) emisyonlarının Euro IV ve sonrası emisyon standartlarında belirtilen seviyelere indirgenmesini sağlamak üzere kullanılır.