İçeriğe Git Menüye Git

Reklam filmi, “Mesele milliyse hepimiz milli takımız. 78 milyon tek yürek olur, enerjimizi koyarız. Haydi Milliler, kupa yolunda Türkiye ve OPET hep yanında!” sloganıyla 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda mücadele edecek olan A Milli Takımımıza destek mesajları içeriyor.

OPET’in 2016 yılı kurumsal imaj kampanyası için A Milli Takım oyuncusu Arda Turan ile gerçekleştirdiği ilk reklamın ardından 2’nci film de yayına girdi. "Kaçan Otobüs" adını taşıyan film, Türkiye Futbol Federasyonu Milli Takımlar Resmi Akaryakıt Tedarikçisi olan OPET’in Avrupa Kupası yolundaki Milli Takım’a destek mesajlarını içeriyor. OPET'in enerjisini Arda Turan'ın sempatik tavırlarıyla izleyiciye aktaran filmde Arda Turan’ın takım arkadaşlarını taşıyan milli takıma otobüsüne yetişmeye çalışırken yaşadıkları mizahi bir dille anlatılıyor.

Film, OPET'in tuvaletinde biraz fazla vakit geçiren Arda Turan'ın milli takım otobüsünü kaçırmasıyla başlıyor. Arda Turan, otobüse yetişmek için önce OPET'ten akaryakıt alan bir ‘teyze’nin arabasına, sonra yoldan geçen bir vatandaşın motosikletine, en son da Fenerbahçe taraftarlarının minibüsüne biniyor ve sonunda takım arkadaşlarını taşıyan otobüse yetişiyor. Milli maçlarda tüm ülkenin tek yürek olduğunun anlatıldığı filmde, bütün takımların taraftarları Arda Turan'ı ve milli takımı Euro 2016’da ülkemizi temsil etmek üzere yolcu ediyor.

İstanbul'un çeşitli bölgelerinde, 80 kişilik bir ekiple gerçekleşen reklam filminin çekimleri toplam 4 günde tamamlandı. Çekimlerde zorlu sahneler için dublör ekibi sette hazır bulundu. Özellikle araba sahnelerinde yollar özel izinle trafiğe kapatılarak çekim için güvenli bir ortam sağlandı.

Reklam filminin künyesi

MARKA: OPET

ADI: Kaçan Otobüs

SÜRE / BOYUT: 94 sn.

REKLAM AJANSI: RAFİNERİ

YÖNETMEN: Bahadır Karataş

CCO: Emre Kaplan

YARATICI YÖNETMEN: Can Erdoğan, Setenay Özcan, Özcan Yıldırım

YARATICI GRUP: Saydan Çelik, Uğur Matban, Sezer Üstüngel, Emirhan Dilege

MARKA TAKIMI: Ekin Kutevu, Erbek Onur, Melike Aşcı, Ecem Gök, Aslı Aksu

AJANS PRODÜKSİYON EKİBİ: Kerem İlbeyli, Levent Köstepen

YAPIM ŞİRKETİ: Film Park