Opet Mobil Ödeme Sistemi
Menu

Opet Mobil Ödeme Sistemi Nedir?

Opet Mobil Ödeme Sistemi, Opet Mobil Uygulaması üzerinden kayıt işlemini tamamlayan tüm müşterilerimize diledikleri kredi kartını sisteme tanımlayarak akaryakıt alışverişlerini araçlarından inmeden ödeme kolaylığı sunmaktadır.

Opet Mobil Uygulaması Nasıl İndirilir?

iOS cihazlarınız için App Store'u, Android cihazlarınız için Google Play Store'u kullanarak Opet Mobil Uygulaması'nı ücretsiz download edebilirsiniz. Ayrıca işletim sisteminize göre aşağıdaki butonlara tıklayarak da uygulamayı kolayca telefonunuza veya tabletinize yükleyebilirsiniz.

Mobil Ödeme İnfografik

Opet Mobil Ödeme Sistemi’ne Nasıl Kayıt olabilirim?

Opet Mobil Uygulaması’nı indirip, uygulamanın Mobil Ödeme alanındaki “Kayıt Ol” butonuyla kayıt işleminizi başlatınız.

Eğer daha öncesine uygulamaya giriş yapmadıysanız Mobil Ödeme Sistemi’ne KAYIT OL butonuna tıkladığınızda GİRİŞ YAP ekranı açılacaktır. Aktivasyon işlemi yapılmış cep telefonu numaranız veya Opet Kart bilgileriniz ile uygulamaya giriş yapabilirsiniz. Eğer uygulamaya giriş yapabileceğiniz bir Opet Kart veya aktivasyonlu cep telefonunuz yok ise aynı ekranda bulunan YENİ ÜYELİK butonu ile hızlıca üye olup uygulamaya giriş yapabilirsiniz.

Sonrasında açılacak olan mobil ödeme kayıt sayfasına plakanızı, kredi kartınızın 16 hanesini ve son kullanım tarihini yazıp, Hüküm ve Koşulları okuyup kabul ederek kayıt sürecini tamamlayınız. Halihazırda Masterpass üyesiyseniz aynı ekranda kart bilgilerinizi girmeye gerek kalmadan bankanız tarafından gönderilen SMS’te yer alan tek kullanımlık şifreyi kullanarak Masterpass hesabınızı doğrulayabilirsiniz.

Ardından LİMİTLERİM ekranından Opet istasyonlarında yapacağınız mobil ödeme işlemleri için limit belirleyiniz. Bu işlemin ardından kayıt süreci tamamlanmış olacaktır.

OPET İstasyonlarında Nasıl Mobil Ödeme Yapacağım?

  • 1) Opet istasyonlarına geldiğinizde mobil ödeme yapacağınızı akaryakıt dolumu başlamadan Pompa Görevlimize bildiriniz.
  • 2) Pompa Görevlimiz dolumu tamamladığında telefonunuza ödeme bilgisi gelir. Ödemeniz gereken tutarı kontrol edip onay veriniz. (Bu aşamada ödeme için sisteme kayıtlı kredi kartlarınız arasından seçim yapabilirsiniz.)
  • 3) Ardından telefonunuza bankanız tarafından gönderilen tek kullanımlık doğrulama kodunu uygulamada açılan ekrana giriniz.
  • 4) Mobil ödeme işleminiz başarılı şekilde tamamlandığında telefonunuzun ekranında ödemenin başarılı olarak gerçekleştiğine dair bir mesaj çıkacaktır. Ayrıca size verilecek yazar kasa fişinde  “mobil ödeme başarılı” yazısını görebilirsiniz.

Kayıtlı Olan Bilgilerimi Nasıl Güncelleyebilirim?

  • Kayıt olurken girmiş olduğunuz bilgileri Opet Mobil Uygulamasına ekranında sağ üst köşede bulunan menü butonu ile mobil ödeme ekranına ulaşarak değiştirebilirsiniz.
  • 1) Mobil ödeme ekranında bulunan plaka alanına yeni plakanızı yazıp KAYDET butonuna basarak plakanızı güncelleyebilirsiniz. Eklemek istediğiniz yeni plaka sistemde başka kullanıcıya ait ise bu plakayı sisteme kayıt edemezsiniz.
  • 2) Aynı ekranda bulunan “Kartlarım” bölümünden eklemiş olduğunuz kredi kartınızı/kartlarınızı silebilir, yeni kredi kartı/kartları ekleyebilirsiniz.
  • 3) Geçmiş İşlemlerim” bölümünden Opet istasyonlarından yapmış olduğunuz mobil ödeme işlemlerini görüntüleyebilirsiniz.
  • 4) “Limitlerim” bölümünden kayıt esnasında belirlemiş olduğunuz limitleri değiştirebilirsiniz.

ÖNEMLİ NOKTALAR