Sıkça Sorulan Sorular

Nasıl OPET Kart sahibi olabilirim?
OPET Kart’ınız yoksa size en yakın OPET istasyonundan kartınızı ücretsiz olarak alabilirsiniz. OPET Kart’ınızı alırken OPET Kart’ınız ile birlikte zarfta bulunan OPET Kart müşteri bilgi formunu doldurup; imzalayarak OPET istasyonlarındaki kutulara atabilirsiniz. OPET Kart’ınız kullanılamaz durumda veya kaybolmuş ise yeni bir OPET Kart almanız ve OPET Çağrı Merkezi’ni (444 6738 / 444 OPET) arayıp bilgilerinizi teyit ettirmeniz gerekmektedir. Bu işlem eski kartınızdaki puanlarınızın yeni kartınıza aktarılması için yeterlidir.

OPET Kart ile OPET’te yaptığım alışverişlerde ne kadar puan topluyorum?
OPET istasyonlarından OPET Kart ve diğer Parolu kartlar ile yapacağınız akaryakıt alımlarında %0,5 oranında, sadece OPET’te harcanabilir* Paropuan kazanırsınız. Örneğin, 100 TL karşılığı akaryakıt almanız durumunda otomatik olarak 0,5 TL değerinde, sadece OPET’te harcanabilir 50 Paropuan kazanırsınız.


OPET Kart ile topladığım puanları nasıl öğrenebilirim?
OPET Kart ile topladığınız puanları,
1.Online İşlem Merkezi’nde Puan İşlemleri bölümünden,
2.Paro ekranı aracılığıyla İstasyon görevlilerimizden,
3.İstasyonlarımızda bulunan kiosk cihazlarından,
4.OPET Mobil uygulamasından veya
5.OPET Çağrı Merkezi’ni (444 6738 / 444 OPET) arayarak öğrenebilirsiniz.


Paro nedir? OPET Kart’ın Paro ile avantajları nelerdir?

OPET Kart Parolu bir karttır. Paro özelliği sayesinde OPET Kart ile OPET istasyonlarında ve diğer Paro üye işyerlerinde puan kazanıp harcayabilir*, size özel Paro fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Paro hakkında ayrıntılı bilgi, Paro üye işyerleri ve kampanyalar için www.paro.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

* Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nun 15.12.2010 tarih ve 2924/2 sayılı kararı gereği, 1 Şubat 2011 tarihinden itibaren OPET istasyonlarında akaryakıt alımlarından kazanılan Paropuanlar, sadece OPET istasyonlarından akaryakıt alımlarında kullanılabilecektir.

22 Mayıs 2015 tarihinden itibaren Paro üye iş yerlerinde kazanılan puanlar sadece puanın kazanıldığı Paro üye iş yerlerinde harcanabilmektedir.

10 Haziran 2015 itibariyle LPG alımlarından kazanılan puanlar sadece LPG alımlarında harcanabilecek, benzin ve motorin ürünleri alımlarında harcanamayacaktır. Aynı şekilde benzin ve motorin ürünleri alımlarından kazanılan puanlar da sadece benzin ve motorin ürünü alımlarında harcanabilecektir.

Parolu kartımla OPET Kart avantajlarından yararlanabilir miyim?

Parolu kart sahipleri OPET’te Paropuan kazanıp, kartlarındaki Paropuanı yine OPET istasyonlarında harcayabilirler.

22 Mayıs 2015 tarihinden itibaren Parolu kart sahipleri Paro üye iş yerlerinde kazanılan puanları sadece puanın kazanıldığı Paro üye iş yerlerinde harcayabilmektedir.

Paro üye işyerleriyle ilgili güncel bilgiye www.paro.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Opet Worldcard ile paro özelliklerinden nasıl faydalanabilirim?
Opet Worldcard ile World’ün tüm ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz. Opet Worldcard ile OPET’ten yapacağınız aylık 2.000 TL’ye kadar olan akaryakıt alımlarınızda %1,5, 2.000 TL’nin üzerindeki harcamalarınızda ise %3 puan kazanır, bu puanları OPET istasyonlarında yapacağınız akaryakıt veya otogaz harcamalarınızda kullanabilirsiniz. Opet Worldcard aynı zamanda bir Parolu karttır ve Paronun sağladığı tüm faydalardan da yararlanabilir.

Puanlarımı nasıl kullanabilirim?
Kartınızda biriken Paropuanları OPET istasyonlarında harcamak için kart aktivasyon işlemini tamamlamanız gerekmektedir. OPET Kart aktivasyon işleminizi Online İşlem Merkezi ile veya SMS ile yapabilirsiniz.

SMS ile aktivasyon için;

  • Cep telefonunuzun kısa mesaj (SMS) bölümünde yeni bir kısa mesaj açın.
  • Mesajınızın başına PARO yazın, bir boşluk bıraktıktan sonra 16 haneli OPET Kart numaranızın son 10 hanesini ekleyin. Mesajınıza büyük harflerle AD SOYAD, DOĞUM TARİHİ (gün.ay.yıl) bilgilerinizi aralarında birer boşluk bırakarak ekleyin. (Örnek SMS: PARO 0012806566 ENDER AYTEKİN 20.03.1974)
  • Hazırladığınız mesajı 6738’e gönderin.

Paro anahtar kelimesinin (PARO) mesajınızda yer alması ile Paro Programı’ndan tam olarak faydalanmak ve size özel avantajlardan haberdar olmak amacıyla Opet Kart Başvuru Formu’nuzun arka yüzündeki üyelik ve rıza beyanına onay vermiş olacaksınız.

Atacağınız aktivasyon SMS’i, operatörlerin kendi tarifeleri üzerinden 1 SMS olarak ücretlendirilir. Her cep telefonu numarasından sadece 1 adet OPET Kart aktif hale getirilebilir. SMS yoluyla aktif hale getirilmeyen OPET Kart’larda bulunan Paropuanlar kullanılamayacaktır.

Kartınızı aktif hale getirdikten sonra OPET istasyonlarında puanlarınızı kullanmak istediğinizde OPET Kart’ınızı kasada bulunan market görevlisine vermeniz yeterli olacaktır. 10 Haziran 2015’e kadar OPET istasyonlarında yaptığınız akaryakıt alımlarında kazanmış olduğunuz Paropuanlarınızı sadece OPET’ten akaryakıt alımı için kullanabilirsiniz. 10 Haziran 2015’ten itibaren LPG alımlarından kazandığınız puanlar sadece LPG alımlarında harcanabilecek, benzin ve motorin ürünleri alımlarında harcanamayacaktır. Aynı şekilde benzin ve motorin ürünleri alımlarından kazandığınız puanlar da sadece benzin ve motorin ürünü alımlarında harcanabilecektir.

22 Mayıs 2015 tarihinden itibaren Paro üye iş yerlerinde kazandığınız puanlar sadece puanın kazanıldığı Paro üye iş yerlerinde harcanabilmektedir.

OPET Kart ile diğer Paro üye işyerlerinde kazandığım puanları OPET’lerde de kullanabilecek miyim?
OPET Kart ile OPET istasyonlarından akaryakıt alışverişlerinizde kazandığınız puanlar, sadece OPET istasyonlarından akaryakıt alımlarında* kullanılabilir.

22 Mayıs 2015 tarihinden itibaren OPET Kart ile Paro üye iş yerlerinde kazandığınız puanlar sadece puanın kazanıldığı Paro üye iş yerlerinde harcanabilmekte, OPET istasyonlarında harcanamamaktadır.

* Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nun 15.12.2010 tarih ve 2924/2 sayılı kararı gereği, 1 Şubat 2011 tarihinden itibaren OPET istasyonlarında akaryakıt alımlarından kazanılan Paropuanlar, sadece OPET istasyonlarından akaryakıt alımlarında kullanılabilecektir.

Opet Kart bir kredi kartı mıdır?
OPET Kart bir kredi kartı değildir. OPET tarafından siz değerli müşterilerimize sunulan, OPET istasyonlarında yaptığınız alışverişlerinizde puan kazanmanızı sağlayan bir müşteri sadakat kartıdır.

Kullandığım araba benim üzerime değil, OPET Kart sahibi olabilir miyim?

OPET Kart sahibi olmak için kullandığınız arabanın sizin üzerinize olmasına gerek yoktur.

OPET Kart ile kazanılan puanlar kredi kartı puanlarına ilave midir?
Kredi kartı ile kazanılan puanlar OPET Kart ile kazanılan puanlardan tamamen bağımsızdır. OPET Kart’ınız ile ödemenizi nakit de yapsanız kredi kartıyla da yapsanız Paropuan kazanabilirsiniz.

Bilgilerimi nasıl güncelleyebilirim?
Kişisel verilerinizi güncellemek istediğiniz takdirde Online İşlem Merkezi’ni kullanabilir veya OPET Çağrı Merkezi’ni (444 6738 / 444 OPET) arayabilirsiniz. iletişim tercihlerinizi değiştirmek için OPET Çağrı Merkezi’ni arayabilirsiniz. (444 6738 / 444 OPET)

 
   
RSS Kaynağı İçin Tıklayınız