Online İşlemler
Opet'te Ara
Türkçe

Yaz Kampanyası

20 tl ye varan yakıt puan kazanın!

Kampanya, 18 Temmuz – 31 Ağustos 2018 tarihleri arasında geçerlidir. Kampanyadan faydalanmak isteyen müşterilerin 31 Ağustos 2018 tarihine kadar YAZ yazıp boşluk bırakarak cep telefonu numaralarını, Opet Kart numaralarını ve plakalarını 6738’e SMS (kısa mesaj) ile göndermeleri gerekmektedir. Kampanyaya başarılı katılım yapan müşteriler Opet Kart veya Opet Kart’ına bağlı cep telefonu ile farklı günlerde yapacakları tek seferde her 150 TL’lik benzin veya motorin ödemelerinde Y-A-Z harflarini sırasıyla toplayıp, her harf için anında 5 TL değerinde Yakıt puan kazanacaktır.“YAZ” kelimesini tamamlayan müşteriler toplamda 15 TL Yakıt puan kazanacaktır. YAZ kelimesini tamamlayan müşterilere, ilave 5 TL Yakıt puan kazanabilmeleri için Opet Mobil uygulamasında kullanabilecekleri katılım kodu kampanyaya katıldıkları cep telefonlarına SMS ile gönderilecektir. 31 Ağustos tarihine kadar Opet Mobil uygulaması içinde bulunan Harf Kampanyası bölümündeki şifre giriş alanına kodu giren müşterilerin kampanyaya kayıtlandıkları cep telefonuna ilave 5 TL Yakıt puan anında yüklenecektir. Kampanya kapsamında kazanılan Yakıt puanlar tek seferde 150 TL ve üzeri benzin veya motorin ödemelerinde harcanabilir. Bir müşteri kampanyadan en fazla 20 TL Yakıt puan kazanabilecektir.  Kazanılan Yakıt Puan’lar, kampanyaya ve sisteme dahil Opet istasyonlarında Opet Kart veya Opet Kart ile eşleşen cep telefonuyla “Cepten Tanıma” uygulaması üzerinden tek seferde yapılacak 150 TL ve üzeri benzin ve motorin ödemelerinde harcanabilir. Kazanılan Yakıt puanlar LPG’de geçerli değildir. Yakıt puanların son kullanma tarihi 30 Eylül 2018’dir. Kullanılmayan Yakıt puanlar 1 Ekim 2018 tarihinde silinecektir. Kampanyaya katılım her operatörün kendi tarifesi üzerinden 1 SMS (kısa mesaj) olarak ücretlendirilir. Yakıt Puan’ların harcanabilmesi için puan yüklenen Opet Kart aktivasyonunun yapılmış olması gerekmektedir. Aktivasyon işlemi Opet Müşteri Hizmetleri 4446738 aranarak, Online İşlem Merkezi ya da Opet Mobil Uygulaması üzerinden yapılabilir. Bir müşteri kampanyaya 1 kere katılabilir. Kampanya sınırlı sayıdadır. Kampanya başka bir kampanya ile birleştirilemez. Kampanyaya Minibüs Kulübü üyesi, Motopet üyesi ve Otobil kullanan müşteriler dahil değildir. Kampanyaya Opet Worldcard ve KoçAilem kredi kartı ile yapılan işlemler dahil değildir. Kampanyaya katılan kişiler Opet Petrolcülük A.Ş. tarafından kampanyaya katıldıkları cep telefonlarına bilgilendirme amaçlı SMS gönderilmesini kabul etmiş sayılırlar.Kampanyaya dahil olunan Opet Kart’ın katılımcı tarafından kötüye kullanıldığı, kampanyanın suistimal edildiği tespit edilirse, katılımcının kampanya kapsamında Opet Kart ile kazandığı her türlü puan kazanımı geri alınacaktır. Opet kampanyayı durdurma, sona erdirme ve kampanya kapsamında değişiklik yapma haklarını saklı tutar. Kampanya ile ilgili detaylı bilgi www.opet.com.tr adresinden alınabilir.

 

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

1.Yaz Kampanyası hangi tarihler arasında geçerlidir?

Yaz kampanyası 18 Temmuz – 31 Ağustos 2018 tarihleri arasında geçerlidir.

 

2. Kampanyaya katılabilmem için ne yapmam gerekmektedir?

Kampanyadan faydalanmak için 31 Ağustos 2018 tarihine kadar YAZ yazıp boşluk bırakarak cep telefonu numaranızı, Opet Kart numaranızı ve plakanızı 6738’e SMS (kısa mesaj) ile göndermeniz gerekmektedir.

 

3. Kampanyaya katılmam için Opet Kart aktivasyon zorunluluğu var mıdır?

Kampanyaya katılmanız için aktivasyon zorunluluğu yoktur.

 

4. Kampanya başarılı katıldığımda kampanya kapsamında nasıl Yakıt puan kazanabilirim?

Kampanyaya katıldığınız Opet Kart veya Opet Kart’ınıza bağlı cep telefonunuz ile farklı günlerde yapacağınız tek seferde her 150 TL ve üzerindeki benzin veya motorin ödemelerinizde Y-A-Z harflarini sırasıyla toplayıp, her harf için anında 5 TL, toplamda 15 TL değerinde Yakıt puan kazanacaksınız.

 

5.Opet istasyonlarında kampanyaya katıldığım Opet Kart’ıma bağlı cep telefonum ile nasıl puan kazanabilirim?

Ödeme öncesi kampanyaya katıldığınız Opet Kart’ınıza kayıtlı cep telefonu numaranızı market görevlisine söylemeniz yeterlidir.

 

6. Her kazandığım 5 TL Yakıt puanımı 15 TL Yakıt puana ulaşmadan harcayabilir miyim?

Kampanya kapsamında kazandığınız Yakıt puanları tek seferde 150 TL ve üzeri benzin veya motorin ödemelerinde harcayabilirsiniz.

 

7. ”YAZ” kelimesini tamamladığımda ilave 5 TL Yakıt puan nasıl kazanabilirim?

İlave 5 TL Yakıt puan kazanabilmeniz için Opet Mobil Uygulaması’nda kullanabileceğiniz katılım kodu kampanyaya katıldığınız cep telefonlarına SMS ile gönderilecektir. 31 Ağustos tarihine kadar Opet Mobil uygulaması içinde bulunan Yaz Kampanyası bölümündeki şifre giriş alanına kodu giren müşterilerin kampanyaya katıldıkları cep telefonuna ilave 5 TL Yakıt puan anında yüklenecektir.

 

8. Mobil Uygulama’ya giriş yapacağım şifremi unuttum. Şifremi nasıl öğrenebilirim?

Opet Mobil Uygulama katılım şifrenizi unuttuysanız, UNUTTUM YAZ boşluk bırakarak Cep telefon numaranızı yazıp 6738’e SMS (kısa mesaj) ile göndermeniz gerekmektedir. Şifreniz kampanyaya katıldığınız cep telefonunuza gönderilecektir.

 

9.Kazandığım Yakıt puanların son kullanım tarihi nedir?

Yakıt puanların son kullanma tarihi 30 Eylül 2018’dir. Kullanılmayan Yakıt puanlar 1 Ekim 2018 tarihinde silinecektir.

 

10. Kampanya LPG alımlarında geçerli midir?

Yaz kampanyası benzin/motorin ödemelerinde geçerlidir, LPG ödemelerinde geçerli değildir.

Müşteri şikayeti gelmesi durumunda; 27.06.2013 tarihli ve 28690 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiş olan 6493 Sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun nedeniyle; Opet ve firmalar arasında para akışı yaratan ve Opet’in bayileriyle muhasebeleşmesi neticesinde aracılık hizmeti riski doğuran diğer Paro Üye İş Yerlerinde kazanılan puanların Opet istasyonlarında harcanması durdurulmuştur. Opet istasyonlarındaki LPG alımlarında ve Aygaz münferit istasyonlarında kazanılan Aygaz puanlar da bu kapsam içinde yer almaktadır.

Hukuki bir risk oluşmaması için Opet ve Aygaz arasında herhangi bir para\belge akışı bulunmaması için 10 Haziran 2015 tarihinden itibaren Opet puanlar LPG’de, Aygaz puanlar benzin/motorinde harcanamamaktadır.

 

11. Kampanyadan diğer Parolu kartlar/Opet Worldcard/ KoçAilem Kredi Kartları ile yaptığım işlemlerimde faydalanabilir miyim?

Kampanyadan sadece kampanyaya katıldığınız Opet Kart ve Opet Kart’a bağlı cep telefonu ile yapılan işlemlerinizde faydalanabilirsiniz.

 

12. Kampanyadan faydalanabilmem için kampanyaya katıldığım Opet Kart’ımın yanımda olması gerekir mi?

Kampanyadan faydalanmanız için kampanyaya katıldığınız Opet Kart’ınızın yanınızda olma zorunluluğu bulunmamaktadır, ödeme öncesi kampanyaya katıldığınız Opet Kart’ınıza kayıtlı cep telefonunuzu market görevlisine söylemeniz yeterlidir.

 

13. Minibüs Kulübü üyesi, Motopet üyesi ve Otobil kullanan müşteriler kampanyaya dahil midir?

Minibüs Kulübü üyesi, Motopet üyesi ve Otobil kullanan müşteriler kampanyaya dahil değildir.

 

14. Sms gönderdiğim cep telefonu ile sms metninde yer alan cep telefonu aynı olmadığı durumda kampanyaya katılabilir miyim?

Hayır. Sms gönderilen cep telefonu ile sms metninde yer alan cep telefonu aynı olmalıdır.

 

15. Opet Kart’ım ya da Opet Kart’ıma bağlı cep telefonum kullanıma kapalıdır. Kampanyaya katılabilir miyim?

Opet Kart Programı kapsamında müşterilerin geçerli bir kartı ya da cep telefonu olması gerekmektedir. Bu yüzden bu kategorideki müşteriler kampanyaya dahil edilmeyecektir.

 

16. Kampanya kapsamında puanlarım nereye yüklenecektir?

Kampanya kapsamında hak ettiğiniz Yakıt puanlar kampanyaya katıldığınız Opet Kart’a veya Opet Kart’a bağlı cep telefonunuza yüklenecektir. Kazanılan Yakıt puanları kampanyaya katıldığınız Opet Kart veya Opet Kart’a bağlı cep telefonu yoluyla harcayabilirsiniz.

 

17. Kazandığım Yakıt Puanları Opet istasyonlarında kampanyaya katıldığım Opet Kart’a bağlı cep telefonum ile nasıl harcayabilirim?

Ödeme öncesi kampanyay katıldığınız Opet Kart’ınıza kayıtlı cep telefonu numaranızı market görevlisine söylemeniz yeterlidir.

 

18. Kampanya kapsamında kazandığım Yakıt puanları harcama için aktivasyon zorunluluğu var mıdır?

Kampanya kapsamında kazandığınız Yakıt puanları harcamanız için kampanyaya katıldığınız Opet Kart aktivasyonunuzun olması gerekmektedir.

 

19.Opet Kart aktivasyonumu hangi kanallardan yapabilirim?

Aktivasyon işleminizi Opet Müşteri Hizmetleri 4446738’i arayarak, Online İşlem Merkezi ya da Opet Mobil Uygulaması üzerinden yapılabilirsiniz. Detaylar aşağıdaki gibidir: Online İşlem Merkezi: www.opet.com.tr adresindeki Online İşlemler bölümünden Bireysel İşlemler’i seçip Kart Aktivasyonu sekmesinde bulunan bilgileri doldurarak Opet Kart aktivasyonunuzu yapabilirsiniz. Opet Mobil Uygulaması: iOS ve Android işletim sistemli olan cep telefonlarınızda veya tabletlerinizde bulunan uygulama marketlerinden ( AppStore - Play Store ) Opet Mobil Uygulaması’nı indirebilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra Yeni Üyelik bölümündeki bilgileri doldurarak Opet Kart aktivasyonunuzu yapabilirsiniz.

 

20. Kampanya kapsamında en fazla ne kadar Yakıt puan kazanabilirim?

Kampanyaya 1 kez katılabilir ve kampanya kapsamında en fazla 20 TL Yakıt puan kazanabilirsiniz.

 

21.Kampanya kapsamında 150 TL ve üzeri akaryakıt ödememi Mobil ödeme yaparak veya ORTR üzerinden yaparsam puan kazanabilir miyim?

Evet kazanabilirsiniz.

 

22. Kampanya kapsamında 150 TL ve üzeri akaryakıt ödememi Mobil ödeme veya ORTR üzerinden yaparsam, kampanya ile ilgili bilgilendirilmem nasıl olacaktır?

Mobil ödeme veya ORTR üzerinden yapılan ödemelerde kampanya ile ilgili detayların bulunduğu anlık SMS gönderimi olacaktır.

 

23. Kampanya kapsamında 150 TL ve üzeri akaryakıt ödememi markette paro pod üzerinden kampanyaya katıldığım Opet Kart tanıtmalı yaparsam, kampanya ile ilgili bilgilendirilmem nasıl olacaktır?

Kampanya ile ilgili detayların bulunduğu anlık kupon uygulaması olacaktır.

 

24. Aynı gün yaptığım 150 TL ve üzerindeki akaryakıt ödemelerimde kampanya kapsamında Yakıt puan kazanabilir miyim?

Hayır. Farklı günlerde yapılan 150 TL ve üzerindeki akaryakıt ödemelerinizde kampanya kapsamında Yakıt puan kazanabilirsiniz.

 

25. Kampanya kapsamında 20 TL Yakıt puan kazandıktan sonra Y, A, Z harflerini kazandığım alışverişlerimden herhangi birini iptal ettiğimde bu harf için kazandığım 5 TL puan geri alınacak mıdır?

Evet. Ayrıca tekrar 150 TL ve üzeri akaryakıt ödemesi yapıp süreci tamamladığınızda Mobil Uygulama şifresi daha önce gönderildiği için ikinci kez şifre gönderimi olmayacaktır.

DİĞER KAMPANYALAR

 • Opet - Qumpara Philips Kampanyası

  Philips ile ayağınızı yerden kesiyoruz!

  DETAYLI BİLGİ
 • Opet’in desteğiyle Arkeo-Köye dönüşen Tevfikiye ziyaretçilerini bekliyor

  DETAYLI BİLGİ
 • Opet 39 Burda Kampanyası

  Opet'ten Akaryakıt Kazandıran Alışveriş Fırsatı 39 Burda'da

  DETAYLI BİLGİ
 • Opet Akıllı Poster Teknolojisi Kampanyası

  Akıllı Poster teknolojisi Opet istasyonlarında!

  DETAYLI BİLGİ
 • Opet ve Sunpet, Çorlu Tarım Fuarı’nda çiftçinin yanındaydı

  DETAYLI BİLGİ
 • Opet Bakış Açımız Değişiyor Yarışması

  250 Kişiye 50 TL Değerinde Akaryakıt Hediye!

  DETAYLI BİLGİ
 • Opet’in başarısına bir uluslararası ödül daha

  DETAYLI BİLGİ
 • 17 Burda Avm Kampanyası

  17 Burda' da Alışveriş Sizden Akaryakıt Opet'ten

  DETAYLI BİLGİ
 • Ülker Kampanyası

  Sakız & şekerlemenizi Ülker'den alın, Opet'te deponuzu doldurun!

  DETAYLI BİLGİ
 • CarrefourSA Kampanyası

  CarrefourSA' da sepetiniz, Opet' te deponuz dolsun.

  DETAYLI BİLGİ
 • Kanal Bazlı Aktivasyon Mobil & OİM Kampanyası

  Opet aktivasyon kanallarından birini seçerek aktivasyonunuzu yapın, toplam 250 TL’lik akaryakıt alışverişinize ilave puan kazanın!

  DETAYLI BİLGİ
 • TEB Harman Kart Kampanyası

  Sunpet ve Opet'ten TEB Harman Kart ile yapacağınız alışverişlerde 7 ay vade %0 faiz!

  DETAYLI BİLGİ
 • Sadece Size Özel Fırsatlar Opet Mobil Uygulamasında

  Uygulamayı İndirin, Sadece Sizin İçin Sunduğumuz Fırsatlarla Avantajları Yakalayın!

  DETAYLI BİLGİ
 • Koçtaş Usta Kart Kampanyası

  Usta Kart cebindeyse yakıt avantajları Opet ve Aygaz'da!

  DETAYLI BİLGİ
 • Türkiye’nin en itibarlı akaryakıt markası yine değişmedi:OPET

  DETAYLI BİLGİ
 • 2018 Uluslararası Troya Yılı kapsamında OPET’in desteğiyle, TEVFİKİYE ARKEO-KÖY OLUYOR

  DETAYLI BİLGİ
 • Akaryakıt Dağıtım Sektöründe; En İyi Müşteri Deneyimi Yaşatan Marka OPET

  DETAYLI BİLGİ
 • Her Opet İstasyonuna En Az İki Kadın Çalışan

  DETAYLI BİLGİ
 • Opet Aile Tuvaleti

  Opet Aile Tuvaletleri ile, çocuklarınız için mutlu molalar tıpkı evinizdeki gibi!

  DETAYLI BİLGİ
 • İzmir'de 200 Öğrenci Daha ‘Trafik Dedektifi’ Oldu

  DETAYLI BİLGİ
 • Eskişehir'de 600 Öğrenci Daha "Trafik Dedektifi" Oldu

  DETAYLI BİLGİ
 • Yeni "Trafik Dedektifleri" ve Proje Eğitmenleri Görev Başında!

  DETAYLI BİLGİ
 • Opet Sponsorluğunda Düzenlenen Dünya Kurumsal Golf Turnuvası - Türkiye 2018 Şampiyonları Belli Oldu

  DETAYLI BİLGİ
 • TEGV ile Opet Bütün Çocukların 23 Nisan'ını Kutluyor!

  DETAYLI BİLGİ
 • OPET Trafik Dedektifleri “Yol Kullanıcıları Eğitici Eğitimi” tamamlandı

  DETAYLI BİLGİ
 • Opet Fiat Kampanyası

  Ducato ya da Pratico alan herkese, Fiat Professional'dan tam bir yıl boyunca Opet istasyonlarında geçerli %20 akaryakıt indirimi var

  DETAYLI BİLGİ
 • Ustalar, OPET için 3. kez bir arada

  Metin Akpınar – Ata Demirer Reklam Filmleri Devam Ediyor

  DETAYLI BİLGİ
 • OPET’ten toplam 200 milyon TL tutarında tahvil ihracı

  Akaryakıt sektörünün hızla büyüyen güçlü ve yenilikçi markası OPET, ilk tahvil ihracını gerçekleştirdi.

  DETAYLI BİLGİ
 • Akaryakıtta Müşterinin Tercihi Yine Değişmedi!

  Opet, 3’üncü Kez 'Müşteri Bağlılık Seviyesi En Yüksek Marka'

  DETAYLI BİLGİ
 • Çanakkale Halk Eğitimi Merkezi Kursları OPET’in desteğiyle başlıyor.

  Tevfikiye Köyü’nde çalışmalar devam ediyor!

  DETAYLI BİLGİ
 • Opet Tarihe Saygı Projesi Kapsamında İnşa Edilen Akbaş Şehitliği'ne Resmi Açılış

  OPET, tarihimizin en önemli sayfalarının yazıldığı Gelibolu topraklarında 12 yıldır sürdürdüğü Tarihe Saygı Projesi kapsamında çalışmalarını sürdürüyor.

  DETAYLI BİLGİ
 • Akaryakıtta “Türkiye’nin Süper Markası” OPET

  Superbrands, OPET’i üçüncü kez "Türkiye'nin Süper Markası’ ilan etti.

  DETAYLI BİLGİ
 • OPET Tarihe Sahip Çıkmaya Devam Ediyor

  Uluslararası kültür hazinesi‘Truva’ OPET’le canlanıyor

  DETAYLI BİLGİ
 • 8. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Sergisi, OPET’in katkılarıyla başladı.

  OPET, ‘Trafik Dedektifleri’yle farkındalık yaratmaya devam ediyor.

  DETAYLI BİLGİ
 • OPET’in de Sponsorları Arasında Olduğu Turkish Airlines Open Golf Turnuvası Tamamlandı

  Turnuvanın galibi ‘ilk golf olimpiyat şampiyonu’ Justin Rose

  DETAYLI BİLGİ
 • OPET Trafik Dedektifleri Projesi’ne Stevie Awards’tan 2 Altın ödül birden

  OPET, iş dünyasının performansını değerlendiren Uluslararası Stevie Awards tarafından Trafik Dedektifleri Projesi ile iki kategoride altın ödüle layık bulundu.

  DETAYLI BİLGİ
 • OPET Basketbolda da Millilerin Yanında…

  A Milli Basketbol Takımları’nın Enerjisi OPET’ten

  DETAYLI BİLGİ
 • Yakıt Güvence Sistemi’yle aracınız koruma altında!

  Jeep kullanıcılarını Opet’in kaliteli yakıtıyla buluşturan özel bir hizmet:

  DETAYLI BİLGİ