Online İşlemler
Opet'te Ara
Türkçe

Emniyet

Çalışmalarımızı OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi’ne uygun olarak yönetiriz ve performans değerlerimizi ise Sürdürülebilirlik Raporumuzda yayımlarız.

Mevzuata, standartlara ve prosedürlerimize uygun, topluma saygılı bir şekilde faaliyetlerimizi gerçekleştiririz.

Güvenlik kültürümüzü üst seviyede tutabilmek için, deneyimli teknik personelimiz, sertifikalı uzmanlarımız ve işyeri hekimlerimiz tarafınca periyodik olarak “İş Sağlığı ve Güvenliği” eğitimlerimizi ve acil durum planlarımıza göre tatbikatlarımızı yaparız.

Acil durum planlarının hazırlanması, önleme, koruma, tahliye, yangınla mücadele, ilk yardım gibi konularda yapılması gereken çalışmalar ile bu durumların güvenli olarak yürütülebilmesi için görevlendirilen kişilerin hazırlıklı olmasını, uygulamadaki performansın takip edilmesini ve sürekli iyileştirme yapılmasını sağlarız.

Faaliyetlerimiz nedeniyle ortaya çıkabilecek risklerin önlenmesi için Risk Değerlendirmesi yaparız. İşyerlerimizde atanmış olan ekiplerce yapılan değerlendirmelerde, tehlikeleri tanımlayarak olası riskler için tedbirleri belirleriz. Bu tedbirleri yerine getiririz ve faaliyetlerimizden kaynaklanan riskleri en düşük seviyeye indiririz. Değişim Yönetimi anlayışımız çerçevesinde risk değerlendirmelerimizi sürekli güncel tutarız.

Çalışanlarımızın İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili farkındalığını arttırmak üzere eğitimlerin yanı sıra, 28 Nisan Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü’nde tüm çalışanlarımıza yönelik uygulamalar gerçekleştiririz.

Emniyet ile ilgili konularda bize ulaşmak için tıklayınız.