Online İşlemler
Opet'te Ara
Türkçe

Ve Arda Turan’lı OPET reklamları Türkiye ile buluşuyor…

OPET'in, Türk futbolunun gururu Arda Turan'la İstanbul ve Barselona'da çektiği "Barselona’da Bir Gün" adını taşıyan reklam filmi yayına giriyor.

OPET’in 2016 kurumsal imaj reklam kampanyası için A Milli Takım oyuncusu, Türk futbolunun Barselona’daki gururu, yıldız futbolcu Arda Turan ile imza attığı ilk reklam filmi yayına giriyor. Reklam filmi bir ay boyunca ekranlarda olacak ve OPET'in enerjisini Arda Turan'ın sempatik tavırlarıyla izleyiciye aktaracak.
 

Çekimlerinin bir kısmı Barselona’da yapılan ilk filmde, yıldız futbolcunun hem ülkesine hem de OPET’in güleryüzlü kaliteli hizmet anlayışına olan özlemi, duygusal bir biçimde anlatılıyor. ‘Barselona’da Bir Gün’ adını taşıyan filmde yıldız futbolcu, arabasıyla dolaşırken Barselona’da bir "OPET" istasyonuna rastlıyor. İstasyona giren Arda Turan, hem şaşkın hem de OPET'in güleryüzlü personeli, samimi ortamı, kaliteli hizmet anlayışı ve ürünlerinin yanı sıra istasyona taşınan ‘Türk misafirperverliği’ ile mutlu oluyor. Ertesi gün tekrar OPET'e giden yıldız futbolcu beklemediği bir sürprizle karşılaşıyor. Reklam filminde OPET’in 16 yıldır sürdürdüğü Türkiye’nin en uzun soluklu sosyal sorumluluk projesi "Temiz Tuvalet Kampanyası"na da vurgu yapılıyor.

 

Yönetmenliğini Bahadır Karataş'ın üstlendiği, çekimleri 3 gün süren reklam filminin montajı ise yaklaşık bir ayda tamamlandı. Barselona'daki çekimler, 1,5 ay süren ön hazırlık sürecinin ardından, şehrin en güzel cadde ve meydanları olan: Plaza de Palau, Plaza Espanya ve Plaza Colon'da 60 kişilik bir ekibin katkılarıyla gerçekleştirildi. Terkedilmiş benzin istasyonu şehrin dışında olmasına rağmen yıldız futbolcunun hayranları çekim alanında da Turan’ı yalnız bırakmadı. Arda Turan, oyunculuktaki başarısı ve cana yakın tavırları ile sempati toplarken filmde ‘Dede’ karakterini canlandıran 90 yaşındaki Mequiades Iniesta uzun süren oyuncu taramasından sonra çekime Madrid'den katıldı.
 

Mayıs ayında yayınlanacak "Kaçan Otobüs" adını taşıyan Arda Turan’lı ikinci film ise Türkiye Futbol Federasyonu Milli Takımlar Resmi Akaryakıt Tedarikçisi olan OPET’in Avrupa Kupası yolundaki Milli Takım’a destek mesajları içerecek.
 

Her türlü işbirliğinde en iyilerle çalışmayı ilke edindiklerini belirten OPET Genel Müdürü Cüneyt Ağca şöyle konuştu: “Bugüne kadar Tarkan, Cem Yılmaz, Ajda Pekkan gibi isimlerle ses getiren projelere imza atan bir marka olarak, A Milli Takım oyuncusu, Türkiye’nin Barselona’daki gururu, yıldız futbolcu Arda Turan ile işbirliği yapıyoruz. OPET markası ile bu denli özdeşleşen Arda Turan gibi bir isimle çalışmak mutluluk verici. OPET ile özdeşleşen diyorum zira OPET markası ve Arda Turan isminin birçok ortak özelliği var. Hem OPET hem Arda Turan; genç, başarılı, çalışkan, yenilikçi, dinamik, çalışkan, enerjik, samimi, güler yüzlü, topluma duyarlı ve saygılı…”
 

ARDA TURAN: “EĞER AKARYAKIT SEKTÖRÜNÜN BİR ŞAMPİYONLAR LİGİ OLSAYDI OPET, YÜZDE YÜZ KUPAYI KALDIRIRDI”
 

Arda Turan ise OPET’in kendisi için özel bir yeri olduğunu dile getirdi. Turan “Türkiye’nin en değerli markalarından biri olan OPET, uluslararası standartlarıyla bir dünya markası bence. Oyuna yeni kurallar getiren, standartları yükselten duruşuyla tıpkı bir yıldız futbolcu gibi takip ediliyor. OPET benim gözümde sektörünün “dinamosu”. Yıldız olmak kolay değil, maç öncesi tıpkı bizim girdiğimiz kamplar gibi OPET de hep daha iyisi için sürekli antremanda... Ben sürekli kendimi geliştirmeye ve yeni tekniklerle sahada fark yaratmaya özen gösteriyorum… OPET de yenilikçi hizmet ve ürünleriyle sektöründe “takım kaptanlığı” rolünü üstleniyor. Taraftarlarımla iletişimde içten ve samimi olmayı seviyorum… Bu benim yaşam felsefem… OPET’in samimi duruşu da her geçen gün kendine gönülden bağlı yeni taraftarlar edinmesini sağlıyor. OPET sahaya çıktığı her maçta güler yüzlü performansıyla da göz dolduruyor. Başarı paylaştıkça çoğalır, attığım her golde kalbim ülkem için çarpıyor. OPET de tıpkı benim gibi. Kazanımlarını ülkemizin kültürel değerlerini korumak, sağlık için hijyen ve temizlik bilinci yaymak ve trafik konusunda da eğitmek için paylaşıyor. Sahada yıllardır koşan deneyimli OPET her yıl enerjisini katlayarak şampiyonlara layık bir oyun çıkarıyor. Eğer sektörün bir Şampiyonlar Ligi olsaydı OPET yüzde yüz kupayı kaldırırdı” diye konuştu.
 

Reklam filminin künyesi

 • MARKA
  OPET
   
 • ADI
  BARSELONA’DA BİR GÜN
   
 • SÜRE / BOYUT
  126 sn.
   
 • İLK YAYIN TARİHİ
  14.03.16
   
 • YÖNETMEN
  Bahadır Karataş
   
 • CCO
  Emre Kaplan
   
 • YARATICI YÖNETMEN
  Can Erdoğan
   
 • YARATICI GRUP
  Saydan Çelik, Uğur Matban, Sezer Üstüngel
   
 • MARKA TAKIMI
  Ekin Kutevu, Erbek Onur, Melike Aşcı, Ecem Gök, Aslı Aksu
   
 • AJANS PRODÜKSİYON EKİBİ
  Kerem İlbeyli, Levent Köstepen
   
 • YAPIM ŞİRKETİ
  Film Park
   

DİĞER KAMPANYALAR