Mobil Uygulama

 

haberlerDiğer Haberler:

OPET YEŞİL YOL PROJESİ’NE İSO’DAN ÖDÜL

 

OPET, sürdürdüğü sosyal sorumluluk projeleri ile akaryakıt sektöründe fark yaratmaya ve kazandığı ödüllere yenilerini eklemeye devam ediyor. Dünyamızda giderek azalan yeşilin yaşamımızdaki önemine dikkat çekmek amacıyla, OPET tarafından 2004 yılından bu yana yürütülen “Yeşil Yol Projesi”, İSO 2010 Yılı Sürdürülebilir Çevre Dostu Ürün ve Uygulama Ödülleri’nde Kurumsal Sosyal Sorumluluk (KSS) dalında 3.’lük kazandı.

Bu yıl 16. kez verilen İstanbul Sanayi Odası 2010 Yılı Sürdürülebilir Çevre Dostu Ürün ve Uygulama Ödülleri, çevre yönetimi, enerji ve hammaddenin etkin kullanımı, atıkların azaltılması, geri kazanımı, yeniden kullanımı, çevre bilincinin geliştirilmesi ve çevre eğitimi gibi konularda, diğer firmalara ve kuruluşlara örnek olacak çalışmalarını ödüllendirmeyi amaçlıyor. Ödülle, İSO üyelerinin çevre koruma ile ilgili geliştirdikleri, sürdürülebilir kalkınmayı destekleyen örnek ürün ve uygulamaları teşvik ediliyor. OPET’e ödülü, düzenlenen törende İstanbul Sanayi Odası Başkanı Tanıl Küçük tarafından OPET Kurumsal İletişim Müdürü Ayşenur Aydın’a takdim edildi.

OPET’in sosyal sorumluluk projelerinin lideri, OPET Yönetim Kurulu Üyesi Nurten Öztürk yaptığı değerlendirmede, 2004 yılından bu yana devam eden Yeşil Yol Projesinin layık bulunduğu İSO 2010 Yılı Sürdürülebilir Çevre Dostu Ürün ve Uygulama Ödülü için teşekkür etti. Nurten Öztürk, Yeşil Yol projesi kapsamında şu ana kadar birçok ilde gerçekleştirdikleri geniş kapsamlı ağaçlandırma çalışmalarıyla OPET’in çevreye verdiği değeri kanıtladığını belirterek şunları söyledi: “Kazandıklarını yine kendi ülkesinde yatırıma dönüştüren bir şirket olarak, “Bilinçli Toplum Projeleri” kapsamında başlattığımız Yeşil Yol projesi ile ülkemizin daha yeşil bir görünüme sahip olması için yeşillendirme çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tüm istasyonlarımızın giriş ve çıkışlarını ağaçlandırıyor, peyzaj çalışmaları yapıyoruz. Kazandığımız ödüller de doğru bir proje sürdürdüğümüzü kanıtlar nitelikte. Başta İSO olmak üzere projemizi bu ödülle buluşturan süreçte emeği geçenlere teşekkürlerimi yineliyor, “Yeşili kaybeden, yaşamı kaybeder” diyerek herkese yeşil bir Türkiye için çağrıda bulunuyorum.”

OPET akaryakıt istasyonları ve çevresindeki 1,5 kilometrelik alanın ağaçlandırılmasını amaçlayan “Yeşil Yol Projesi”, “Yeşili kaybeden, yaşamı kaybeder” sloganıyla ülkemizdeki yeşil alanların yaygınlaşmasına önemli katkıda bulunuyor. Proje ile 10 yıl içinde yarım milyonun üzerinde ağaç kazandırılması hedefleniyor.

Karayolları Genel Müdürlüğü ve Tema Vakfı’nın da desteğiyle gerçekleşen “Yeşil Yol” projesi kapsamında bugüne kadar 613 istasyonda ve belediyeler tarafından belirlenen ağaçsız alanlarda, 503 bin 117 adet bölgenin iklim ve toprak koşullarına uygun bitki dikimi gerçekleştirildi.

Pompa Fiyatları
Pompa Fiyatları
Otobil
Otobil
Müşteri Hizmetleri
Müşteri Hizmetleri