Mobil Uygulama

 
Haberler

Diğer Haberler:

Mercedes-Benz Türk ve OPET çevre için işbirliği yapıyor; OPET’ten akaryakıt alan Mercedes-Benz müşterilerine AdBlue bedava...

Mercedes-Benz Türk ve OPET, 1 Ocak 2009 tarihinde yürürlüğe giren “Euro-4 Egzoz Emisyon Standard”ına uyum için gerekli AdBlue ürününün Mercedes-Benz müşterileri tarafından teminini kolaylaştırmaya yönelik bir işbirliği gerçekleştiriyor. 

Mercedes-Benz’in Euro-4 normuna uygun emisyon değerlerine ulaşmak için geliştirdiği BlueTec sisteminin temelini oluşturan SCR (Seçici Katalitik İndirgeme) teknolojisi, AdBlue  yardımıyla çalışıyor. Mercedes-Benz otobüs ve kamyon müşterilerinin AdBlue’ya kolayca ulaşmalarını sağlamak üzere Mercedes-Benz Türk ve OPET arasında gerçekleştirilen anlaşmayı Mercedes-Benz Türk Pazarlama ve Satış Direktörü Süer Sülün ve OPET Mali ve İdari İşler Genel Müdür Yardımcısı Yavuz Evrandır imzaladılar.
İmza töreninde Mercedes-Benz Türk adına konuşma yapan Süer Sülün, “Şirketimiz, 2008 yılında tüm bayii satış ve servis ekibini Euro-4 ve BlueTec teknolojisi konusunda eğitti, müşterilerini de bu yeni norma geçiş konusunda bilgilendirdi. Artık, ürettiğimiz tüm otobüs ve kamyonlar Euro-4 normuna uygun. Müşterilerimizin bu araçları kullanım sürecinde ihtiyaç duydukları AdBlue dağıtım ağı da OPET ile yaptığımız işbirliğiyle kuruldu. İşbirliği sayesinde Mercedes-Benz müşterileri, AdBlue ürününü  kolay ve avantajlı fiyatlar ile temin edebilecekler” dedi.
OPET adına konuşan Genel Müdür Yardımcısı Yavuz Evrandır ise şunları söyledi: “Yönetmeliğin yürürlüğe girmesi ile araç üreticileri, Euro-4 normuna geçişte motor içi ya da motor dışında kapsamlı değişiklikler yapmak zorunda kaldılar. Bizler de OPET olarak TS ISO 22241-1 uygunluk belgesi ile standartlara uygun Adblue üretmeye başladık ve yaygın istasyon ağımızda tüketicilere sunuyoruz. Mercedes-Benz?in kullanıcılarına hizmet verebilecek bir ortak olarak OPET’i tercih etmesinden büyük memnuniyet duyuyoruz”. Evrandır, OPET ve Mercedes-Benz Türk‘ün çevreyi korumaya yönelik çalışmalara önem verdiğine de işaret ederek, Euro4 araçlarda, AdBlue kullanımından sonra karbonmonoksit salınımında yüzde 70, azot oksit salınımında yüzde 61, partikül miktarında ise yüzde 95 oranında iyileşme sağlanacaktır. Bu işbirliği, her iki şirketin de çevre konusundaki duyarlılığını ortaya koymuştur dedi.

AdBlue’ye Ulaşmak Artık Çok Kolay
Anlaşma sayesinde, Mercedes-Benz otobüs ve kamyon kullanıcıları, anlaşmalı OPET akaryakıt istasyonlarında, kendilerine sunulan özel imkanlarla AdBlue ürününe kolayca ulaşabilecek. Araç teslimatı sırasında müşteriler, AdBlue temin kanalları ve Türkiye genelinde AdBlue alabilecekleri noktalar konusunda bilgilendirilecekler. OPET’in istasyonlarının bulunduğu 77 ilde kullanıcılar için katkı maddesi sürekli hazır bulundurulurken, Opet akaryakıt istasyonu bulunmayan illerde ise AdBlue, bölge distribütörleri kanalıyla temin edilebilecek. İşbirliği kapsamında Mercedes-Benz araç sahiplerine özel bir OPET& Mercedes-Benz AdBlue kart verilecek. Bu karta sahip olan müşteriler, kampanya süresince akaryakıt alımlarını OPET’ten yapmaları halinde AdBlue ürününü ücretsiz alabilecekler. Akaryakıt alımı yapmayan Mercedes sahipleri de Adblue alımlarında özel fırsatlardan faydalanabilecek.
Bu işbirliği sayesinde, Mercedes-Benz Türk kamyon ve otobüs müşterileri, AdBlue ürününü en hızlı şekilde ve en uygun fiyatla temin edecekler. Mercedes-Benz Türk, OPET ile yaptığı bu anlaşma ile, Türkiye`de öncü rol oynayarak satış sonrasındaki süreçte de müşterilerinin yanında olduğunu gösteriyor.
OPET, Türkiye’de AdBlue’yu üretip, kendi istasyon ağında pazarlayan ilk şirket
Euro4 çevre normunun Türkiye’de uygulanmaya başlamasıyla ortaya çıkan AdBlue ihtiyacına hızla cevap veren OPET, Türkiye’de bu konuda öncü konumunda. Dizel yakıtlı ağır hizmet taşıtlarının azot oksit salınımını azaltmak için kullanılan su bazlı üre çözeltisi OPET AdBlue® Avrupa’nın önde gelen AdBlue üreticilerinden GreenChem’ın ürün teknolojisi ve OPET güvencesi ile üretilerek pazara sunuluyor.
Pompa Fiyatları
Pompa Fiyatları
Otobil
Otobil
Müşteri Hizmetleri
Müşteri Hizmetleri