Mobil Uygulama

 

haberlerDiğer Haberler:

Opet Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Öztürk ve Yönetim Kurulu Üyesi Nurten Öztürk’e Üstün Hizmet Ödülü

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) tarafından düzenlenen "ÇOMÜ Günleri" kapsamında OPET Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Öztürk ve OPET Yönetim Kurulu Üyesi Nurten Öztürk’e kente ve ülkeye katkıları nedeniyle “Üstün Hizmet Ödülü” verildi.

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen etkinlikler kapsamında üniversite senatosu tarafından “Üstün Hizmet Ödülü”ne layık görülen Fikret Öztürk ve Nurten Öztürk’le ilgili ödül gerekçesini ÇOMÜ Rektörü Prof.Dr. Ali Akdemir şöyle açıkladı. “ Öğretmenlikten, girişimciliğe geçerek ulusal marka haline gelen, kurumsallaşan, büyümesini artıran, kurumsal sosyal sorumluluk faaliyetleriyle popülarite kazanan OPET’i kurup, geliştirdikleri için Fikret Öztürk ve Nurten Öztürk’ün ayrı ayrı ödüllendirilmesine karar verilmiştir. Kendilerini ülkemizin sosyal ve ekonomik gelişimine verdikleri katkılar nedeniyle ödül almalarından dolayı kutluyor, Çanakkale’ye, ülkemize anlamlı hizmetlerinin devamını beklediğimizi belirtmek istiyorum.  ” Törende OPET Yönetim Kurulu Başkanı’na ödülünü ÇOMÜ Rektörü Ali Akdemir, OPET Yönetim Kurulu Üyesi Nurten Öztürk’ün ödülünü ise Çanakkale Valisi Orhan Kırlı  takdim etti.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) tarafından "Üstün Hizmet Ödülü"ne layık görülen OPET Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Öztürk, törende yaptığı konuşmada başarılı olabilmenin tek yolunun çalışmaktan geçtiğini belirterek, öğrencilere çok çalışmalarını önerdi. Geniş bir ailenin üniversiteye giden ilk ferdi olduğunu kaydeden Öztürk, “Üniversite dahil tüm öğrenimimi devlet okullarında yatılı olarak sürdürdüm. Ülkenin çeşitli yerlerinde öğretmenlik yaptım. Ticarete Mersin?de petrol işiyle başladım ve hepinizin gördüğü, yayın organlarından takip ettiği gibi bu işin en iyisi olduk. Okuma yazma bilmeyen bir anne ve babanın çocuğu olarak, bursla okuyan biri olarak azmettim, çalıştım ve başardım. Öğrenci kardeşlerime tek söyleyeceğim şey, çok çalışmaları. Çalışarak başarabilirler. Bu, asla unutulmaması gereken bir noktadır. Dürüst olun, hedef koyun ve verdiğiniz sözleri tutun" diye konuştu.

Törende ödülünü aldıktan sonra bir konuşma yapan OPET Yönetim Kurulu Üyesi Nurten Öztürk ise; Çanakkale?de Tarihe Saygı Projesi ile üç yıl içinde zorlu ama çok önemli çalışmalar yaptıklarını, bu ödülün çalışmalarının başarısının kanıtı olduğunu belirtti. OPET?in ülkesine hizmet etmeye çalışan, çağdaş Türkiye ve bilinçli toplum yaratma konusunda kendi kendisiyle yarışan bir şirket olduğunun altını çizen Öztürk, "Eşimle öğretmenlikten bugünlere geldik. Geceli gündüzlü çalıştık. Kazandığımız her kuruşu bu ülkeye harcamak için bu yola baş koyduk, çalışmaya devam ediyoruz " dedi.

Geçtiğimiz Temmuz ayından yapılan bir araştırmayla, Tarihe Saygı Projesi’nin kurumsal ve toplumsal etkilerini araştıran Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ),  araştırma sonucunda, projenin yörenin tanınırlığının artmasına ve modern bir görünüm kazanmasına, yörede yaşayanların sosyal, kültürel, toplumsal ve ekonomik olarak gelişmesine katkı sunduğunu belirlemişti. 

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Senato Kararı ile Üstün Hizmet ödülüne layık görülen Fikret ve Nurten Öztürk için ödülün gerekçesi şöyle açıklandı: Ulusal marka olarak kurdukları OPET’i geliştirip tanıtmaları, Türk sermayesi ve iş dünyasına büyük katkı sağlamalarının yanında, ülke yararına karşılıksız hizmette bulunmaları, “Tarihe Saygı” projesi ile Çanakkale ilinde fiziki rehabilitasyon ve toplumsal kalkınmayı destekleyici çalışmalar gerçekleştirmeleri, “Yeşil Yol”, “Örnek Köy” gibi diğer sosyal sorumluluk projelerinin de fikir önderi ve destekçisi olmaları, eğitim ve kültürün geliştirilmesi, tabiat varlıklarının ve tarihi değerlerin korunması, ülkemizin karşı karşıya bulunduğu önemli toplumsal sorunların çözümüne katkıda bulunmaları, gençlerimizi girişimciliğe teşvik etme ve iş alanlarında istihdam yaratma konularında gösterdikleri üstün gayretler ile bilinçli bir toplum yaratma ve ihtiyaç duyulan her alanda karşılıksız hizmet verme misyonunu taşımaları gerekçeleriyle Üstün Hizmet Ödülü verilmesi uygun görülmüştür.

Çanakkale Onsekiz Mart üniversitesi “Terzioğlu Yerleşkesi ” Troia Kültür Merkezi?nde 1-2 Kasım günlerinde geçekleştirilen  "ÇOMÜ Günleri", akademisyen, üniversite çalışanları, öğretim görevlileri, öğrenciler ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerini bir araya getirdi. Törende öğretim üyeleri ve öğrenciler de ödüllendirildi.

Pompa Fiyatları
Pompa Fiyatları
Otobil
Otobil
Müşteri Hizmetleri
Müşteri Hizmetleri