Nasıl Puan Harcanır?

Kartınızda biriken Paropuanları OPET istasyonlarında harcamak için kart aktivasyon işlemini tamamlamanız gerekmektedir. OPET Kart aktivasyon işleminizi Online İşlem Merkezi ile veya SMS ile yapabilirsiniz.

SMS ile aktivasyon için;

  • Cep telefonunuzun kısa mesaj (SMS) bölümünde yeni bir kısa mesaj açın.
  • Mesajınızın başına PARO yazın, bir boşluk bıraktıktan sonra 16 haneli OPET Kart numaranızın son 10 hanesini ekleyin. Mesajınıza büyük harflerle AD SOYAD, DOĞUM TARİHİ (gün.ay.yıl) bilgilerinizi aralarında birer boşluk bırakarak ekleyin. (Örnek SMS: PARO 0012806566 ENDER AYTEKİN 20.03.1974)
  • Hazırladığınız mesajı 6738’ e gönderin.

Paro anahtar kelimesinin (PARO) mesajınızda yer alması ile Paro Programı’ndan tam olarak faydalanmak ve size özel avantajlardan haberdar olmak amacıyla Opet Kart Başvuru Formu’nuzun arka yüzündeki üyelik ve rıza beyanına onay vermiş olacaksınız.

Atacağınız aktivasyon SMS’i, operatörlerin kendi tarifeleri üzerinden 1 SMS olarak ücretlendirilir. Her cep telefonu numarasından sadece 1 adet OPET Kart aktif hale getirilebilir. SMS yoluyla aktif hale getirilmeyen OPET Kart’larda bulunan Paropuanlar kullanılamayacaktır.

Kartınızı aktif hale getirdikten sonra OPET istasyonlarında puanlarınızı kullanmak istediğinizde OPET Kart’ınızı kasada bulunan market görevlisine vermeniz yeterli olacaktır. 10 Haziran 2015’e kadar OPET istasyonlarında yaptığınız akaryakıt alımlarında kazanmış olduğunuz Paropuanlarınızı sadece OPET’ten akaryakıt alımı için kullanabilirsiniz. 10 Haziran 2015’ten itibaren LPG alımlarından kazandığınız puanlar sadece LPG alımlarında harcanabilecek, benzin ve motorin ürünleri alımlarında harcanamayacaktır. Aynı şekilde benzin ve motorin ürünleri alımlarından kazandığınız puanlar da sadece benzin ve motorin ürünü alımlarında harcanabilecektir.

22 Mayıs 2015 tarihinden itibaren Paro üye iş yerlerinde kazandığınız puanlar sadece puanın kazanıldığı Paro üye iş yerlerinde harcanabilmektedir.

 
   
RSS Kaynağı İçin Tıklayınız